Trøjeauktion til fordel for Knæk Cancer

Mandag aften spillede Rødovre Mighty Bulls i særlige Knæk Cancer-trøjer, som nu auktioneres bort til fordel for den gode sag.

Auktionen er netop startet og løber frem til på fredag d. 29/10 kl. 19.00 – det er ikke en lang deadline, så vent ikke for længe. Hvis der bliver budt på en vare indenfor de sidste 5 minutter før auktionen slutter, bliver auktionen automatisk forlænget med 2 minutter.

Alle indtægter ved salget går ubeskåret til Knæk Cancer. Efter vundet auktion, har køber 24 timer til at foretage betaling af den vundne auktion. Sker dette ikke, bliver auktionen genåbnet.

Trøjerne er kun lavet i 22 styk til denne kamp og de vil blive signeret af spilleren. De kan enten sendes (mod forsendelsesgebyr på 80 kr.) eller afhentes på RMB’s kontor efter nærmere aftale. Alle vindere kontaktes direkte.

Se og byd på trøjerne her.

Povlsen: Vi har i de sidste to kampe vist en rigtig god vilje VIDEO: Højdepunkter fra Rødovre-Esbjerg